Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účesy podle tvaru obličeje

10. 3. 2009

Účesy podle tvaru obličeje

Přemýšlíte o změně účesu? Pak věřte, že "tuctovost" se dnes nenosí - ať už se to týká oblečení nebo účesů. Stále však platí pravidlo, že nejdůležitější je, abyste se cítili dobře. Účes totiž vypovídá o

vaší osobnosti.

 

Pamatujte na to, že účes by se měl hodit ke tvaru obličeje. Barvu můžete změnit kdykoliv, ovšem kvalita vlasů se liší.

Účesy podle tvaru obličeje - oválný obličej

Bude vám slušet téměř každý účes. S přibývajícím věkem se ale obličej propadá, a proto by účes neměl být příliš přiléhavý. Doporučují se lehce rozcuchané a načechrané sestřihy v délce po bradu, případně až po ramena. Přesná pěšinka uprostřed nebo na straně prodlouží drobný obličej. Z toho důvodu jsou lepší kaskádovitě prostříhané ofiny, volně splývající po stranách.

Účesy podle tvaru obličeje - hranatý obličej

Hezky budou vypadat účesy, u kterých jsou jednotlivé partie vlasů ostříhány do různých délek, a to s jemnými přechody. Důležitější je, aby vlasy u hlavy byly trochu hustší než na jiných místech hlavy. Vyhněte se uhlazeným účesům sčesaným dozadu nebo směrem nahoru. Máte-li vystouplou bradu, fénujte si konečky vlasů směrem dovnitř - obrysy brady pak působí jemněji.

Účesy podle tvaru obličeje - kulatý obličej

Vsaďte na délku vlasů jen po bradu. Vyhněte se příliš krátkým sestřihům. Vlasy po stranách a na krku by měly být stupňovitě sestřihány, ne však načechrané. Ofinu ponechejte delší, s lehce rozcuchanými konečky. Může vám padat i do obličeje. Vyvarujte se pěšinky uprostřed.

Účesy podle tvaru obličeje - trojúhelníkový obličej

Charakteristický je pro něj široké čelo a výrazně špičatá brada. Vlasy by proto neměly být příliš krátké, ale zase ne delší než po ramena. Vlasy u temene hlavy nečechrejte, jinak bude kontrast k malé špičaté bradě ještě větší. Dobré je nechat si je prostříhat. Při konečné úpravě fénem sušte konce vlasů pomocí kulatého kartáče, a to lehce směrem od hlavy - brada bude působit plnějším dojmem.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář